MS budka

Kontakt

Budapeštianska 3, 04013 Košice
msbudka3@gmail.com
www.msbudka3.com
telefón MŠ: 055/6361032; riaditeľka/ 0907900106
ŠJ/ 055/6361035; vedúca ŠJ: 0907900155

máj: KÁVIČKOVANIE

trieda deň čas
lienka    
žabka    
zajko    
macko    
kačička    
myška    
Príprava projektu: Adriana Padarasová, Mária Šninská, Jana Redajová, Jarmila Galiková, Beáta Timková, Daniela Pritzová, Magdaléna Timková, Janette Klasovská, Jana Krompaščíková, Bc. Gabriela Šimková a Eleonóra Koláriková.

 

Na známosť sa všetkým dáva, táto dôležitá správa: Každým rokom, každú jar, ohlasuje kalendár, že sviatok majú všetky mamy. Preto vás pozývame osláviť ho s nami. Uvaríme si sladkú kávičku, poklebetíme trošičku... veď každá mama celý rok, stará sa, aby bol doma poriadok, varí a pečie dobroty, popritom chodí do roboty. A večer, keď ukladá deti spať, stihne im rozprávočku prečítať. Preto v roku jeden deň, je pre mamu, pre ňu len. V tento mamin veľký sviatok o deti sa stará tato: príde pre ne do škôlku, zájdu spolu na zmrzlinu, ztahrajú si piškvorky.

V rannom a popoludňajšom zhone pri odovzdávaní a preberaní detí býva málo priestoru na pokojný rozhovor medzi mamičkami a triednymi učiteľkami. Skromnú kompenzáciu ponúka Deň matiek, keď sa domáce i školské mamičky stretnú v triede pri kávičke a klebietkach o deťoch, alebo len tak o živote a svete. Prinesú to, čo vie ktorá napiecť. V popoludňajšej pohode si posedia na stoličkách svojich detí, zasmejú sa na historkách, ktoré s nimi zažili pani učiteľky, popýtajú sa na ne, spolu s ostatnými mamičkami si vymenia skúsenosti a potom sa opäť vyberú do svojich domácností a ku svojej práci.