MS budka

Kontakt

Budapeštianska 3, 04013 Košice
msbudka3@gmail.com
www.msbudka3.com
telefón MŠ: 055/6361032; riaditeľka/ 0907900106
ŠJ/ 055/6361035; vedúca ŠJ: 0907900155

máj: KÁVIČKOVANIE

trieda deň čas
lienka    
žabka    
zajko    
macko    
veverička    
myška    
Príprava projektu: Mária Šninská, Bc. Alexandra Krnáčová, Mgr. Lenka Grofová, Eleonóra Koláriková, Adriana Padarasová, Mgr. Michaela Poradová, Beáta Timková, Daniela Pritzová, Magdaléna Timková, Janette Klasovská, Jana Redajová, Jarmila Galiková.
PLAGÁT
FOTOGRAFIE nájdete v denníčkoch jednotlivých tried.

 

Na známosť sa všetkým dáva, táto dôležitá správa: Každým rokom, každú jar, ohlasuje kalendár, že sviatok majú všetky mamy. Preto vás pozývame osláviť ho s nami. Veď každá mama celý rok, stará sa, aby bol doma poriadok, varí a pečie dobroty, popritom chodí do roboty. A večer, keď ukladá deti spať, stihne im rozprávočku prečítať. Preto v roku jeden deň, je pre mamu, pre ňu len. 

Všetci budkáčikovia spolu s pani učiteľkami si už niekoľko týždňov vopred pripravovali pre mamičku prekvapenie v podobe kultúrneho programu, či vlastnoručne vyrobeného darčeka. Do poslednej chvíle spresňovali otočky v tanci a memorovali texty. Niektorí už nevydržali s tajomstvom a čo - to doma prezradili. Nadisiel deň, keď svoju veľkú premiéru predvedú najobľúbenejšej osobe na svete.

V niektorých triedach je súčasťou slávnosti aj stretnutie mamičiek bez detí po programe, ktoré nazývame:

KÁVIČKOVANIE.

V rannom a popoludňajšom zhone pri odovzdávaní a preberaní detí býva málo priestoru na pokojný rozhovor medzi mamičkami a triednymi učiteľkami. Skromnú kompenzáciu ponúka Deň matiek, keď sa domáce i školské mamičky stretnú v triede pri kávičke a klebietkach o deťoch, alebo len tak o živote a svete. Prinesú to, čo vie ktorá napiecť. V popoludňajšej pohode si posedia na stoličkách svojich detí, zasmejú sa na historkách, ktoré s nimi zažili pani učiteľky, popýtajú sa na ne, spolu s ostatnými mamičkami si vymenia skúsenosti a potom sa opäť vyberú do svojich domácností a ku svojej práci.